Kaip sujungti virtuvę su svetainės kambariu

Kaip sujungti virtuvę su svetainės kambariu

Virtuvės ir kambario tandemas

Šiandienos interjero dizaino tendencijos yra susiskaldę į dvi pozicijas: pirmoji - virtuvė turi būti kaip atskira zona, o antroji - virtuvę reikia sujungti su keletu kambarių, pavyzdžiui, virtuvė ir valgomasis arba virtuvė ir svetainė. Šiame straipsnyje mes apžvelgsime pastarąjį variantą.
Įspūdingą virtuvę kartu su svetaine galima sukurti ne tik dideliuose namuose, bet ir mažuose butuose.
Svetainė - labiausiai mūsų namus reprezentuojanti zona. Kiekvienuose namuose svetainė yra namų centras, todėl čia labiausiai atsispindi šeimininkų skonis, jų pomėgiai ir interesai. Jos tinkamas išdėstymas su virtuve leidžia jums pasigaminti patiekalus ir neatitrūkti nuo šeimos bendravimo zonos ar tiesiog žiūrėti megstamiausią laidą per televizorių. Tačiau kaip ir visur svarbu plėtoti nuoseklią visumą. Tai galima pasiekti keliais pagrindiniais būdais - apšvietimu ir baldų apstatymu.
Specialistai iš mūsų imonės patars į kuriuos elementus atkreipti dėmesį, jog bendra svetainės ir virtuvės erdvė taptų ne tik įspūdinga, bet ir funkcionali.
Planuojant virtuvę kartu su svetaine svarbu atkreipti dėmesį į keturis pagrindinius elementus:

Virtuvės tipas

Virtuvė Modena 240

Virtuvę ir svetainės kambarį, kuriuose verda pagrindinis šeimos gyvenimas, teisingai susieti, kitaip tariant, svetainei leisti įsiskverbti į virtuvę arba virtuvei leisti įsiskverbti į svetainę, yra nelengva užduotis. Tačiau visgi yra keletas galimybių:

  • Virtuvė, kuri susilieja į foną. Tai gali būti pasiekta statybinėmis medžiagomis susiejant atskirus kambarius naudojant dviejų tipų apdailos medžiagas, pavyzdžiui, įvairias keramines plyteles virtuvėje ir plokštes į svetainės kambarį.
  • Virtuvė, kurioje yra sala. Tai labai įdomi ir reikli interjero detalė, kuri sujungia virtuvės zoną su svetainės erdve, nes kiekvienas elementas yra matomas tiek iš svetainės kambario, tiek iš virtuvės.
  • Tradicinė virtuvė paslėpta į ertmę. Jei leidžia kambario išdėstymas ir jūs galite šiek tiek paslėpti virtuvę, kodėl gi taip nepadarius? Dėka šio sprendimo virtuvė tartum atskirta, tačiau nepastebimai susilieja į bendrą erdvę su svetaine. Iš esmės šios virtuvės idėja - kartu, bet atskirai.

Žmonės, vertinantys netradicinį sprendimą, gali žaisti kontrasto spalvomis. Jei kambaryje baldai bus dekoruoti tamsiomis spalvomis, jūs turėtumėte pasirinkti pilkos ir baltos spalvos virtuvės komplektą, pavyzdžiui, ,,MODENA", ,,ELIZA". Ši spalva yra šviesi ir gerai atspindi šviesą, kuri viduje virtuvės atrodo didesnė, o ypač blizgiais priekiais, kuriuos galima užsisakyti mūsų svetainėje

Medžiagų įvairovė

Grindų apdaila yra pirmasis žingsnis siekiant aiškiai atskirti bendroje erdvėje esančius atskirus kambarius.
Virtuvėje reikia nuolatinės priežiūros, todėl čia pasiteisina keraminės plytelės, kurios yra ne tik estetiškos ir gražios, bet taip pat suteikia komfortą prižiūrint virtuvę. Dėka savo savybių, plytelės yra atsparios temperatūros pokyčiams, lengvai valomos ir nereikalauja daug priežiūros, o be to tinka grindiniam šildymu.
Svetainei puikiai tinka medinės grindys - parketas arba dailylentės. Keramikos ir medžio susijungimo vieta suteikia aiškų pasidalijimą erdvėje. Tiesa, tendencijos keičiasi ir vis dažniau į kambarį yra klojamos plytelės.

Apstatymas baldais

Raktas į sėkmingą erdvės išplanavimą yra sukurti aiškų komunikacinį koridorių. Vienas iš tokių komponentų yra minėta sala, kuri atskiria virtuvę nuo svetainės kambario. Kita idėja yra minkšti kampai ,,ALASKA" arba ,,FLORENCIJA" priešingai nei esame įpratę nebūtinai stovi kampe. Komplektas ,,CEZAR" arba ,,GREGAS" atsuktas nugara į virtuvę sukuria aiškią ribą ir atskiria erdvę. Net minkštų baldų spalvinis pasirinkimas gali puikiai atskirti svetainę nuo virtuvės. Puikus pasirinkimas - kontrastingų spalvų derinimas skirtingose zonose.

Kampas florencija

Apšvietimas

Svarbiausia zonų atskyrimo dalis, nes tiek virtuvės, tiek svetainės kambario zonoje apšvietimui taikomos skirtingos taisyklės.
Virtuvės zonai būtina labai ryški šviesa. Pageidautina, jog ji kristų iš viršaus ir apšviestų visus virtuvės kampelius. Tam puikiai tinka LED juostos, montuojamos po pakabinamomis spintelėmis. Jos puikiai apšvies virtuvę bei yra pigesnės nei halogenai. Pagrindinis valgomojo apšvietimas turi būti virš valgomojo stalo. Šioje vietoje svarbu geras apšvietimas. Reikia pamatyti maistą, dedamą į lėkštę, matyti kartu valgančius žmones. Šiai erdvei galima pasirinkti ir įspūdingą sietyną, kuris ne tik puikiai apšvies, bet ir papuoš virtuvę.
Svetainė turi turėti vieną pagrindinę šviesą - arba pakabinamą, arba pastatomą lempą. Taip pat puikus pasirinkimas yra foninis sienų apšvietimas arba į baldus, vitrinas ar lentynas įdiegtas dekoratyvinis apšvietimas.
Svarbu apšvietimą išvedžioti taip, kad kiekviena erdvė būtų atskira. Tai didelė galimybė sumažinti sąskaitas už elektrą bei įdomus vizualinis efektas.

Palikti atsiliepimą

Visi laukai yra privalomi

Vardas
El. Paštas (nebus rodomas)
Komentaras